„Wymiana klasy 3d”


W dniach 11-18.09.2017 odbyła się pierwsza część wymiany klasy 3d z Paul-Gerhardt-Schule Dassel. W czasie naszego pobytu byliśmy na wycieczce w Hamburgu, gdzie zwiedziliśmy Hamburg Dungeon oraz odbyliśmy rejs statkiem po porcie.
Byliśmy również w górach Harz, w Höhlenerlebnis-Zentrum w Bad Grund, gdzie zwiedziliśmy jaskinię oraz muzeum. Ważną częścią naszej wymiany była praca nad projektami.
W polsko-niemieckich grupach m.in. gotowaliśmy, opracowaliśmy książkę kucharską, nakręciliśmy film, przygotowaliśmy krótki przewodnik po Niemczech i Polsce (TOP 10).
Nie zabrakło również rozrywki. Byliśmy w Alfeld, gdzie graliśmy w kręgle. Wspólnie z naszymi partnerami wspinaliśmy się także w parku linowym w St. Andreasberg.
W przeddzień naszego wyjazdu odbyło się spotkanie podsumowujące wymianę, w którym brali udział uczniowie, nauczyciele i goszczące nas rodziny. W czasie tego wieczoru zaprezentowaliśmy efekty naszej pracy nad projektami.
Było wesoło i pysznie! Nasze spotkanie dofinansowała Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży. Serdecznie dziękujemy! Druga część wymiany odbędzie się wiosną 2018.
d1.jpg d2.jpg d3.jpg d4.jpg d5.jpg