„Wymiana z Belgią klasa 2C”

W czwartek, 4 pażdziernika2018 , uczniowie klasy 2C razem z P. Gnys-Malinowską i P. Rajewską zaczęli tygodniową wymianę w Belgii. Był to czas wypełniony zwiedzaniem, śmiechem i zabawą oraz oczywiście ćwiczeniem języka.
Pierwsze dwa dni minęły na poznawaniu się i poznawaniu miasteczka Oudenaarde. Uczestniczyliśmy w zabawach typu "szybka randka", graliśmy też w gry miejskie. Weekend spędziliśmy w rodzinach naszych partnerów.
Mieliśmy okazję zwiedzić inne miasta, pojechać nad morze lub pójść do kina. Wieczorem spotkaliśmy się wszyscy w domu jednego z naszych belgijskich kolegów.
W kolejnych dniach zwiedziliśmy miasteczko Bruges, a następnie Ghent. Poszliśmy też na kręgle! To był niezapomniany wieczór! W środę zwiedziliśmy Muzeum Oudenaarde, a wieczorem odbyło się przyjęcie pożegnalne w szkole z udziałem uczniów, ich rodzin oraz nauczycieli.
Ostatniego dnia, w czwartek 12 października obejrzeliśmy film produkcji belgijskiej, spędziliśmy trochę czasu w parku i ok. godz. 16 wyruszyliśmy na lotnisko.
To było cudowne doświadczenie i nie możemy się doczekać wizyty naszych belgijskkich przyjaciół w lutym.
d1.jpg d2.jpg d3.jpg d4.jpg d5.jpg