„Projekt Test”


Osoby uczestniczące w projekcie „Jak się pięknie różnić” brały udział w spotkaniu z założycielką Społecznego Komitetu ds. AIDS. Opowiedziała o pracy stowarzyszeń i fundacji działających na rzecz osób potrzebujących i chorych.
W 2010 roku Społeczny Komitet ds. AIDS stworzył kampanię, w której młodzi, wykształceni, przebojowi ludzie zachęcają Polaków do badania się w kierunku HIV pokazując, że jest to coś zupełnie zwykłego, naturalnego i trwa tyle co przysłowiowe „wypicie kawy na mieście”. „Projekt Test” to nie tylko akcja zachęcająca do wykonywania testów na HIV, ale przede wszystkim inicjatywa obywatelska, w której kilkudziesięciu młodych, wykształconych, świadomych ludzi upubliczniło swoje twarze, by pokazać, że zrobienie testu jest dla nich czymś naturalnym, oczywistym i bezdyskusyjnym. Zdjęcia, zostały opatrzone słowami, które kojarzą im się z testowaniem m.in. „łatwo”, „szybko”, „bezpiecznie”, „bezpiecznie”, „razem”, „dla Ciebie”, „dla mnie”, „po erasmusie” oraz wiele innych.

Kampania obala stereotyp „mnie to nie dotyczy” i pokazuje, że badanie się na HIV jest czymś oczywistym. Rok 2012 został dedykowany kobietom. Ambasadorkami kampanii zostały Anna Mucha, Tatiana Okupnik, Natalia Przybysz, Olga Frycz, Novika i Mika Urbaniak.

Autorką kampanii spod znaku "Projekt Test", realizowanych w ramach Społecznego Komitetu ds. AIDS, była pani Agata Kwiatkowska, absolwentka naszej szkoły i nasz gość honorowy.
d1.jpg d2.jpg d3.jpg d4.jpg