„Dzień Dziecka”


Jak zwykle Dzień Dziecka uczciliśmy organizując dla naszych Twardzieli Festyn Sportowy Twardzi inaczej.
Ideą tej imprezy jest sportowa zabawa na wesoło, rywalizacja międzyklasowa i indywidualna oraz pokazanie, że nasi uczniowie to również świetni sportowcy i motto olimpijskie citius, altius, fortius nie jest im obce.
Główną pomysłodawczynią i koordynatorką festynu była Pani Dorota Chmielewska, a wspierała Ją Katedra WF.
Najpierw przez 1,5h dzieciaki rywalizowały klasowo, grając w korfball rekreacyjny, ringo, 2 ognie i rowerowy tor przeszkód. Nie zabrakło konkurencji plastycznych i testu wiedzy sportowej.
Na stanowiskach rekreacyjnych, każdy indywidualnie podchodził do odbić lotki, rzutów do kosza, skoków w dal i wielu wielu innych.
Przez cały czas trwania festynu, prowadzona była loteria fantowa, z której dochód przeznaczony był na szkoły polskie na Litwie. Udało się uzbierać 380 zł.
Następną atrakcją była wizyta naszego znanego pływaka, Olimpijczyka, Mistrza Świata, Mistrza Europy Pana Pawła Korzeniowskiego. Nasz gość przedstawił swoją sylwetkę, odpowiadał na pytania uczniów, a potem dzielnie pozował do zdjęć i rozdawał autografy.
Kolejną konkurencją w rywalizacji międzyklasowej, były biegi sztafetowe. Niezwykle emocjonująca i widowiskowa konkurencja rozgrzała zawodników i kibiców do czerwoności.
Po sztafetach odbył się pokaz I pomocy, podczas którego uczniowie klas 3 zaprezentowali swoje umiejętności w pozorowanym wypadku komunikacyjnym.
Zwieńczeniem całodniowej rywalizacji sportowej był mecz siatkówki skarpetowej, nauczyciele kontra uczniowie.
Zwycięzcą indywidualnie został Kacper Rybarczyk z klasy 3E, a najlepszą klasą 2B.
To co nas, zespół WF bardzo cieszy to fakt, że aktywnie w festynie udział wzięło bardzo dużo osób. Widać było po wyluzowanych, zadowolonych i uśmiechniętych buziach, że impreza się podobała.
Cieszy nas również to, że bardzo liczna grupa nauczycieli czynnie włączyła się w nasze działania, myślę tutaj o reprezentacji nauczycieli.
Chcieliśmy podziękować wszystkim organizatorom festynu, uczniom i nauczycielom, wszystkim, którzy ochoczo i aktywnie włączyli się w to nasze wspólne przedsięwzięcie.
Dostaliśmy od Was informację, że lubicie i umiecie się bawić na sportowo i sprawia Wam to ogromną frajdę, naładowani tym Waszym pozytywnym nastawieniem, już nie możemy się doczekać festynu za rok!!!!
DZIĘKUJEMY!!!
d1.jpg d2.jpg d3.jpg d4.jpg d5.jpg d6.jpg d7.jpg d8.jpg d9.jpg d10.jpg d11.jpg d12.jpg d13.jpg d14.jpg d15.jpg d16.jpg d17.jpg d18.jpg d19.jpg d20.jpg d21.jpg d22.jpg d23.jpg d24.jpg d25.jpg d26.jpg d27.jpg 28.jpg d29.jpg d30.jpg 31.jpg d32.jpg