Oko w oko z dzikimi ptakami, czyli spotkanie z sokolnikiem

16 października z okazji Światowego Dnia Zwierząt odbyła się lekcja biologii na żywo, czyli spotkanie z ptakami drapieżnymi.
Przyjechał do nas sokolnik, Piotr Zadworny. Zajmuje się on profesjonalnym przygotowaniem pokazów sokolniczych z udziałem kilkunastu gatunków ptaków drapieżnych pochodzących z całego świata.
Ptaki wykorzystywane są także w płoszeniu gołębi, wron, gawronów, kawek i szpaków z miejsc w których te szkodniki są niepożądane. Dużą grupą klientów są także sadownicy, w których sadach sokoły płoszą szpaki z plantacji wiśni i czereśni oraz borówki amerykańskiej. Pan Piotr Zadworny pracuje także na rzecz miast w których płoszenie gawronów i innych ptaków krukowatych z parków jest jego głównym zajęciem. Na spotkaniu z uczniami klas pierwszych można było obejrzeć kilka gatunków ptaków drapieżnych i dowiedzieć się wielu ciekawych informacji na ich temat.
W pokazie aktywny udział brali uczniowie i nauczyciele, którzy mogli sprawdzić metody tresury ptaków. Nie brakowało emocji, ale najważniejsze jest to, że lekcja odbyła się w innej przestrzeni niż ławka i sala lekcyjna, co pozwoli na dłuuuugo zapamiętać wrażenia i informacje o nietypowych gościach w sali gimnastycznej.

d1.jpg d2.jpg d3.JPG d4.JPG d5.jpg d6.JPG d7.JPG d8.JPG d9.jpg d10.jpg d11.jpg