Twardziele czwartą drużyną Warszawy w unihokeju!

Twardziele czwartą drużyną Warszawy w unihokeju! To największe osiągnięcie sportowe w historii naszej szkoły. W turnieju Warszawskiej Olimpiady Młodzieży lepsi od nas byli tylko gimnazjaliści ze szkół sportowych bądź posiadających zawodników grających w klubach. Możecie być z nas dumni.

Poniedziałek 08.12.2014r.
Wyszliśmy z grupy na drugim miejscu pokonując Gimnazjum nr 8 z Mokotowa oraz Gimnazjum nr 3 z Bielan. Pierwszy mecz zakończył się naszą przegraną 2-0, ale dzielnie stawialiśmy opór zawodnikom grającym w klubie. Drugi mecz po heroicznej 5 minutowej obronie zakończył się naszą wygraną 2-1 i tym sposobem awansowaliśmy do dalszego etapu rozgrywek. Nasi następni przeciwnicy to przedstawiciele dzielnic Praga Płd. i Praga Płn.
Środa 10.12.2014r.
Wspaniała wiadomość tego dnia - wciąż awansujemy i gramy dalej! Pierwszy mecz był dla nas lekcją pokory, bo zagraliśmy z dotychczasowym Mistrzem Warszawy i gospodarzem turnieju – reprezentującym Pragę Południe Gimnazjum Sportowym nr 21. Przegraliśmy z honorem 5-0. Drugi skład wykazał się bardzo dobrą, defensywną grą.
Kolejny mecz okazał się taktyczną rozgrywką z przedstawicielem Rembertowa. Po zdobytej bramce, przeszliśmy do obrony. Niestety przeciwnikom udało się odrobić stratę. Niezawodny Konrad dość szybko strzeliła drugą bramkę. Tym raz wytrzymaliśmy w obronie i mecz skończył się wynikiem 2-1 dla nas. To był ciężki dzień dla zawodników. Widać było duże zmęczenie, a następne trzy mecze już nazajutrz.
Czwartek 11.12.2014r.
Kolejny dzień zawodów i znów miłe niespodzianki. Trafiliśmy do grupy z Gimnazjum nr 106 z Wawra, Gimnazjum nr 121 z Białołęki oraz Gimnazjum nr 55 z Żoliborza.
Pierwszy mecz rozegraliśmy z Żoliborzem i bez większych problemów wygraliśmy 2-0. Kropkę nad i znowu postawił nasz napastnik Konrad. Zbyt krótka przerwa przez drugim meczem z Wawrem sprawiła, że zmęczenie coraz bardziej dawało się we znaki, jednak częste zmiany dawały cenne sekundy na złapanie oddechu. Po pięknej bramce Piotrka prowadziliśmy i aby utrzymać ten wynik przeszliśmy do obrony. Po raz kolejny udało się wytrzymać defensywę i mecz zakończyliśmy wynikiem 1-0.
Trzeci mecz był walką o pierwsze miejsce w grupie L. Nasz przeciwnik z Białołęki miał lepszy od nas bilans bramkowy, więc liczyło się tylko zwycięstwo. Wygrana dawała nam pierwsze miejsce w grupie. Niestety, mimo ogromnej pracy straciliśmy bramkę i tej straty już nie odrobiliśmy. Wynik 1-0 dla Białołęki.
Piątek 12.11.2014r.
To jest prawda, że marzenia się spełniają - gramy w finale! Zaczęliśmy od rozgrywki z najmocniejszym przeciwnikiem, czyli gospodarzem - Pragą Południe. Niesamowita praca zawodników na boisku i wsparcie rezerwowych spowodowało, że do 14 minuty utrzymywał się bezbramkowy remis. Uwierzyliśmy że zwycięstwo jest możliwe. Mimo rosnącego zdenerwowania u drużyny przeciwnej, zawodnicy ostrzeliwali naszą bramkę regularnie i... niestety się udało pierwszy raz, drugi, trzeci i czwarty. Mecz zakończył się wynikiem 4-0 dla Gimnazjum Sportowego nr 21.
Mecz o trecie miejsce graliśmy ze znaną nam już szkołą, czyli Gimnazjum nr 121 z Białołęki. W pierwszej połowie nie straciliśmy bramki, ale też niestety żadnej nie strzeliliśmy. Wyczerpani czterema dniami ogromnego wysiłku zaczęliśmy ostatnie 10 minut tego turnieju. Chwila nieuwagi i piłka wpadła nam do bramki. Twardziele wychodzili ze skóry, ale przeciwnicy nie odpuszczali. Druga bramka i 2 minuty do końca. Za chwile trzecia i to znaczyło, że mamy 4 miejsce w turnieju. Wynik 3-0 dla Białołęki.
Mimo radości z tak wysokiego miejsca jest też niedosyt, bo trzecie miejsce było w naszym zasięgu. Jednak praca, zaangażowanie oraz zgranie drużyny rekompensuje brak medalu. Przed zawodami nikt nie przypuszczał, że dojdziemy tak daleko. To najlepsze osiągnięcie sportowe uczniów naszej szkoły. Chłopcy, dziękuję za świetną grę i zabawę. Za górę sportowych emocji, których bez Was bym nie miała.