Jesteśmy Mistrzami Dzielnicy Śródmieście w unihokeju!

Jesteśmy Mistrzami Dzielnicy Śródmieście w unihokeju! Droga do tego tytułu wiodła przez pięć meczy. W fazie grupowej, 5 listopada, rozegraliśmy dwa pojedynki. Pierwszy zakończył się wygraną 2-1 z Gimnazjum nr 40 z ul. Drewnianej, drugi to remis 0-0 z Gimnazjum nr 38 z ul. Świętokrzyskiej. Z grupy C wyszliśmy na pierwszym miejscu.

Kolejny etap sportowych zmagań odbył się w piątek 7 listopada w hali OSiR przy ul. Polnej. Graliśmy trzeci - w kolejności rozgrywek - mecz, mieliśmy więc czas poobserwować wcześniej rozstawione drużyny. Rozpoczynając pojedynek półfinałowy wiedzieliśmy, że gdy wygramy, spotkamy się w finale z Gimnazjum 36 z ul. Polnej i Gimnazjum 38.

Tymczasem mecz z Gimnazjum nr 41 z ul. Sempołowskiej nie był łatwy, zwłaszcza, że jeden z zawodników drużyny przeciwnej utrudniał grę w nieprzepisowy sposób, co oczywiście w mig zauważyli sędziowie. Na szczęście dość szybko objęliśmy prowadzenie po bramkach Konrada i kontrolowaliśmy sytuacje do końca spotkania. Wynik dzielnie utrzymali zawodnicy rezerwowi. Mecz zakończył się wynikiem 2-0.

W pierwszym meczu finału długo utrzymywał się wynik bezbramkowy, mimo, że zawodnicy ze Świętokrzyskiej mieli dużo okazji by wbić piłkę do naszej bramki. Dopiero na ok. 30 sekund przed końcem pięknego gola strzelił Konrad. Po wznowieniu szybko strzelił drugiego i tym przypieczętował wygraną 2-0.

Na radość z tego wyniku nie było dużo czasu, bo musieliśmy zbierać siły na kolejny, ciężki mecz. Sędziowie dali tylko 10 minut przerwy. Napięcie sięgało zenitu, ale po dotychczasowej świetnej grze, uwierzyliśmy, że możemy wygrać ten turniej. Zawodnicy z Polnej mieli bardzo duże umiejętności techniczne. Z powodzeniem utrudniali grę i widoczność naszemu bramkarzowi – Krzyśkowi, trzymając przy rzucie wolnym dłoń tuż przed jego oczami. Bramkarz gra w masce, więc widzi świat na boisku zza krat;) Pod koniec pierwszej połowy trafienie zaliczył Piotrek. Niestety Polna szybko odrobiła straty i na przerwę zeszliśmy z wynikiem 1-1. Mimo okrutnego zmęczenia na drugą połowę weszliśmy gotowi by wygrać, nie traciliśmy piłek, dokładnie podawaliśmy. Walka trwała do samego koncą i dosłownie w ostatniej sekundzie Piotrek trafił do bramki. Ostatni raz w tym turnieju! Zwycięska bramka! Tak, mamy to! Mistrzostwo Dzielnicy Śródmieście w unihokeju jest nasze!

Wielkie podziękowanie i wyrazy szacunku należą się organizatorom oraz sędziom. Zawody unihokeja są najlepiej przygotowanym turniejem w Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży.

Największe podziękowanie należy się chłopcom z naszej szkoły, którzy byli drużyną w pełnym tego słowa znaczeniu. Przygotowani, zaangażowani, głodni zwycięstwa, pracowici, pełni szacunku dla kolegów z drużyny, ale i przeciwników oraz słuchający wskazówek stuprocentowo zasłużyli na wygraną.

Chłopcy, bardzo Wam dziękuje! Zapewniliście mi niesamowite emocje i udowodniliście wszystkim, że Twardziele są nie tylko mega mózgami, ale też sportowcami!

A już w grudniu gramy na Mistrzostwach Warszawy!