Rowerowy rajd nocny do Palmir


Zgodnie z naszą coroczną tradycją dzielnie ruszyliśmy na kolejny rowerowy rajd nocny do Palmir.
Dla przypomnienia - jeździmy na cmentarz palmirski, aby uczcić pomordowanych Polaków, głównie mieszkańców Warszawy, podczas II wojny światowej, a dokładnie w latach 1939-1941.
Podtrzymujemy tym samym wieloletnią tradycję naszego gimnazjum i drużyn harcerskich, które pieszo pokonywały te samą trasę co my na rowerach.

A oto plan wyjazdu:
Termin 31.10.-1.11.2014
17.00 Zbiórka pod szkołą
17.30-18.30 Przejazd na trasie Szkoła-Młociny
18.30-20.00 Ognisko w Lasku Młocińskim
20.00-22.00 Przejazd na Cmentarz w Palmirach
22.00-00.00 Powrót do szkoły z Metra Młociny

Zainteresowanie wyjazdem przeszło nasze oczekiwania. Jechało nas w tym roku aż 21 osób, to rekord w historii dotychczasowych wyjazdów. Jak zawsze obstawę techniczną samochodem zapewniał były dyrektor naszej szkoły Pan Andrzej Wyrozembski, który przy okazji był przewodnikiem i prowadzącym serwis kawowo-herbatowy. Pogodę w tym roku trafiliśmy idealną, upalnie jak na tę porę roku, bezwietrznie, bezdeszczowo, a piękna gwiaździsta i księżycowa noc dodawała uroku tej wyprawie. Kiełbaski na ognisku smakowały znakomicie i tak dodały energii i animuszu, że nie trzeba było nikogo poganiać. Ekipa była fantastyczna, nikt nie narzekał, nikt nie zasypiał w trakcie podróży. Zgranie zespołu przełożyło się na bardzo szybki powrót pod szkołę, bowiem byliśmy koło dwunastej na miejscu. To nam się jeszcze nie zdarzyło. Dziękujemy bardzo Panu Andrzejowi Wyrozembskiemu za pomoc w przeprowadzeniu wyjazdu, rodzicom którzy zdecydowali się z nami jechać i również pomagali organizacyjnie - Panu Majewskiemu tacie Karoliny i całej rodzinie Swierkotów, którzy dzięki Ani przyłączyli się do nas. Tym wyjazdem zakończyliśmy jesienny sezon rowerowy Szkolnego Koła Rowerowego, na wiosnę planujemy kilka jednodniowych wycieczek (między innymi do Wieliszewa) i 3-dniową do Puław. Serdecznie zapraszamy na wyjazdy wiosenne, do zobaczenia.

Szkolne Koło Rowerowe

Dorota Chmielewska

Agnieszka Bocianowska

Jacek Gotkowski

1.jpg 2.jpg 3.jpg 4.jpg 5.jpg 6.jpg 7.jpg 8.jpg 9.jpg 10.jpg 11.jpg 12.jpg 13.jpg 14.jpg