I Śródmiejski Turniej Pierwszej Pomocy Szkół Gimnazjalnych „Młody Ratownik”


W dniu 4.06.2014 r. (środa) odbył się I Śródmiejski Turniej Pierwszej Pomocy Szkół Gimnazjalnych „Młody Ratownik”. W turnieju wzięło udział 8 drużyn (7 śródmiejskich gimnazjów oraz drużyna Szkoły Podstawowej nr 3 w Sulejówku) – 39 uczestników oraz 8 opiekunów. Ze strony współorganizatora – Gimnazjum Dwujęzycznego nr 42 na Twardej w imprezie uczestniczyło dodatkowo 22 uczniów w charakterze pozorantów, asystentów sędziów, obsługi biurowej i technicznej, a także jako przewodnicy poszczególnych drużyn. Pomysłodawcą turnieju jest p. Jacek Gotkowski, nauczyciel EDB i wf.

Turniej rozpoczęli i przywitali zawodników p. dyrektor Małgorzata Tarka i p. Wojciech Poletyłło - kierownik Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu m.st. Warszawy.

Patronat honorowy objął dr n. med. Grzegorz Michalak - konsultant wojewódzki d.s. medycyny ratunkowej.

O godz. 10.00 pierwsza drużyna wyruszyła na trasę turnieju. Do zaliczenia każdy zespół miał 3 pozoracje, czyli stanowiska, na których zakrwawieni, połamani, nieprzytomni pozoranci grali swoje role. Zadaniem drużyny ratowników z danej szkoły było podjęcie takich działań, które jednej strony będą skuteczne dla poszkodowanych z drugiej zgodne z zasadami niesienia pierwszej pomocy.

Mieliśmy pozoracje z topielcem i ratownikiem, który zasłabł, wypadek na placu zabaw, ranne osoby z rozległymi obrażeniami i krwawieniami i wypadek komunikacyjny z udziałem samochodu i rowerzysty.

Ciekawostką był fakt, że przypadkowi ludzie zatrzymywali się i przerażeni pytali co się stało, jak pomóc i czy pogotowie zostało już wezwane. Kiedy dowiadywali się, że to turniej, z przyjemnością oglądali i kibicowali.

Walka między drużynami była zażarta, każda drużyna była bardzo dobrze przygotowana i różnice punktowe między zespołami były bardzo małe.
Pani Burmistrz Marzena Cendrowska wręczyła zwycięzcom nagrody ufundowane przez Urząd m. st. Warszawy i Gimnazjum 42.

Na zakończenie słodką nagrodą dla wszystkich były przepyszne torty.

Dziękuję:

Mamy nadzieję, że turniej ten to początek edycji tego typu zawodów, które w przyszłych latach będą gościły w naszej dzielnicy. Liczymy na to, że może kiedyś uda się zorganizować je w innych dzielnicach tworząc Warszawski Turniej I Pomocy.

DZIĘKUJEMY WIĘC JESZCZE RAZ I MÓWIMY DO ZOBACZENIA!!!
Jacek Gotkowski


1.jpg 2.jpg 3.jpg 4.jpg 5.jpg 6.jpg 7.jpg 8.jpg 9.jpg 10.jpg 11.jpg 12.jpg 13.jpg 14.jpg 15.jpg 16.jpg 17.jpg 18.jpg 19.jpg 20.jpg 21.jpg