Odpowiedź Kancelarii Prezydenta na list wysłany przez Panią Ewę Judę informujący o obchodach rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja zorganizowanych w Gimnazjum Dwujęzycznym nr 42 w WarszawiePani Ewa Juda

Szanowna Pani,

dziękujemy za nadesłany list z dnia 30 kwietnia br. wraz z załączonymi zdjęciami przedstawiającymi obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja zorganizowane w Gimnazjum Dwujęzycznym nr 42 w Warszawie.

Jednocześnie pragniemy zapewnić, że Pan Prezydent Bronisław Komorowski z wielką radością i satysfakcją przyjmuje fakt, że tak wielu uczniów ze szkół w całej Polsce postanowiło włączyć się do wspólnego obchodzenia świąt majowych: Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W liście wysłanym w kwietniu br. do uczniów i nauczycieli Pan Prezydent Bronisław Komorowski napisał:

- „Święto Narodowe Trzeciego Maja, Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, Dzień Polonii i Polaków za Granicą oraz rocznica naszej akcesji do Unii Europejskiej są niezwykle ważnymi symbolami dla naszej tożsamości. Dni te są także wspaniałą okazją do tego, by w czasie wolnym od nauki i pracy zamanifestować patriotyzm i przywiązanie do tego, co polskie. Gorąco zapraszam (…) do wspólnego świętowania, do podkreślenia naszego poczucia wspólnoty i dumy z osiągnięć Polski.”

Raz jeszcze dziękując za udział w akcji „Majówka z Polską” przesyłamy serdeczne pozdrowienia dla Pani oraz wszystkich uczniów z Gimnazjum Dwujęzycznego nr 42 w Warszawie

Z poważaniem

Wojciech Zabłocki

Starszy Referent

w Biurze Listów i Opinii Obywatelskich

Kancelarii Prezydenta RP