Festyn Sportowy „Twardzi inaczej 2012”W naszej szkole 20.06. odbył się długo oczekiwany festyn sportowy. Mnogość konkurencji, ich zróżnicowany poziom i charakter spowodowały, że dzieciaki bawiły się znakomicie, a frekwencja biorących czynny udział w zawodach, grach zespołowych i rekreacyjnych oraz zadaniach ruchowych osiągnęła liczbę ponad 400 uczniów, co daje ok 80% wszystkich uczniów. Niewątpliwie jest to sukces, bo dla nas wf-istów, najważniejszy jest liczny udział w tego typu wydarzeniach szkoły.

Co było?

1) Turniej Koszykówki dziewcząt

I miejsce - 2c
II miejsce - 2b
III miejsce - 2f

2) Turniej Przerzucanki Siatkarskiej

I miejsce - 2e
II miejsce - 1f
III miejsce - 1e

3) Turniej Piłki Nożnej - zostanie rozegrany w najbliższym tygodniu

4) Stanowiska edukacyjne: punkt pierwszej pomocy i punkt pielęgniarski

5) Kometka i tenis stołowy, które cieszyły się największą popularnością

6) Stanowiska rekreacyjne: rzut do celu, korfball, rowerowy tor przeszkód, najwolniejszy przejazd rowerem.

Nagrodą specjalną (główną) był tort, który otrzymała klasa, najliczniej biorąca udział w powyższych konkurencjach rekreacyjnych. Zwyciężyła i tort zjadła klasa IIIB. Niewiele brakowało, żeby tort wylądował na trawie, bo wręczającemu fajtłapie wysmyknął się z ręki i tylko dzięki szybkiej i błyskotliwej reakcji Gościa Specjalnego Pana Dariusza Szpakowskiego, tort został uratowany.

Tak, tego jeszcze u nas w szkole na festynie nie było!!!

Gościem Specjalnym festynu był Pan Dariusz Szpakowski, znany wszystkim dziennikarz i komentator sportowy.

Przybył na festyn o godz. 11.00, podczas rozgrywania jednego z meczów ćwierćfinałowych w piłce nożnej. Pan redaktor dał sie łatwo namówić na komentowanie owego meczu. Poczuliśmy sie przez chwilę jak w domu przed telewizorem podczas meczu Polska-Rosja:) Z sąsiedniego wieżowca wychodzili na balkony zaciekawieni mieszkańcy i o dziwo tym razem nikomu nie przeszkadzała głośna muzyka na boisku:) Po meczu odbyło się spotkanie uczniów z Panem Darkiem. Były śmieszne anegdotki, poważne pytania i odpowiedzi, rozmyślania o przyszłości polskiej piłki, a nawet trochę polityki... Przesympatyczne spotkanie zakończyło się rozdaniem nagród przez Pana Szpakowskiego, podziękowaniami i wspólnym grupowym zdjęciem.

Krążą plotki, że na następnym festynie Gościem Specjalnym będzie Michał Żewłakow:)1.jpg 2.jpg 3.jpg 4.jpg 5.jpg 6.jpg 7.jpg 8.jpg 9.jpg 10.jpg 11.jpg 12.jpg 13.jpg 14.jpg 15.jpg 16.jpg 17.jpg 18.jpg 19.jpg 20.jpg 21.jpg 22.jpg 23.jpg 24.jpg 25.jpg 26.jpg 27.jpg 28.jpg 29.jpg 30.jpg 31.jpg 32.jpg 33.jpg 34.jpg 35.jpg